pinterest mprojekt

Architektura wnętrz Łódź

Architektura wnętrz - osiągnąć doskonały kompromis

Każda przestrzeń, nie ważne czy mówimy o lokalach mieszkalnych czy użytkowych, powinna w przemyślany sposób łączyć piękno z funkcjonalnością, tworząc zachwycający efekt. Tworzenie efektownych pomieszczeń pełnych wysmakowanych detali nie miałoby najmniejszego sensu, gdyby miała na tym ucierpieć ich użyteczność.

KOMPROMIS IDEALNY

architektura wnętrz łódźMariaż wody i ognia wydaje się być połączeniem niemożliwym i patrząc na przeciętne wnętrza domów, mieszkań czy obiektów biurowych, można uznać to stwierdzenie za prawdziwe. Na szczęście to tylko pozory. Oczywiście, każdy może podjąć się aranżacji wnętrza i dobru dodatków, jednak mało kto potrafi zrobić to właściwie. Osiągnięcie idealnej harmonii między użytecznością i funkcjonalnością a niebanalną stylistyką wymaga od osoby podejmującej się aranżacji nie tylko rozbudowanej wyobraźni, ale również bardzo dużego doświadczenia. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi architektura wnętrz Łódź.

CZYM JEST ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Można powiedzieć, że projektowanie wnętrz to zupełnie autonomiczna gałąź architektury, która skupia się wyłącznie na tym, co znajduje się wewnątrz budynku. Trudno przecież wymagać, aby architekt zajmujący się projektowaniem najbardziej złożonych obiektów, wykazywał także równie wysoką wiedzę względem aranżacji przestrzeni. Biorąc pod uwagę fakt, że domy lub mieszkania będą służyć nam przez wiele lat, a często nawet do końca życia, właściwe zagospodarowanie przestrzeni staje się niezwykle istotnym czynnikiem. Dla właściwego rozplanowania wnętrz architektura jest o tyle istotna, że to właśnie od wykonanej aranżacji zależy to, czy każdy dzień, nie ważne czy w pracy czy w domu, będzie nam upływał w przyjemnych i wygodnych warunkach.

NA CZYM TO POLEGA?

łódź architektura wnętrzZarówno uroda, jak i funkcjonalność pomieszczeń to cechy, które bezpośrednio wiążą się z preferencjami użytkownika, zatem aby praca architekta wnętrz mogła mieć jakikolwiek sens, należy najpierw poznać klienta. Oczekiwania są tak samo różne jak gusta, potrzeby czy styl życia, nie można więc powiedzieć, że istnieje jedna, uniwersalna recepta na udane wnętrze, więc zanim architekt przystąpi do pracy, musi dokładnie sprecyzować oczekiwania odbiorcy. Na finalny kształt projektu największy wpływ ma przeznaczenie pomieszczeń, liczba i wiek osób, które będą je użytkowały i oczywiście wyobrażenie klienta przedstawiające jego wymarzoną przestrzeń.

Początek współpracy zawsze stanowi inwentaryzacja inwestycji, na którą składa się pomiar pomieszczeń oraz ich dokumentacja fotograficzna. Kolejny etap to tzw. studium funkcjonalno-przestrzenne, czyli wykonanie kilku projektów układu pomieszczeń, uwzględniających również aranżację wyposażenia i oświetlenia. Po akceptacji klienta wykonywany jest projekt 3D, który stanowi podstawę do wykonania szczegółowego projektu wykonawczego, uwzględniającego również spis niezbędnego wyposażenia, jak meble, oprawy oświetleniowe, okładziny ścienne itp. Współpraca obejmuje także nadzór autorski przy realizacji projektu, którego zakres podlega indywidualnym ustaleniom z klientem.