pinterest mprojekt

Architekt wnętrz Łódź

architekt wnętrz Łódź

Rynek nieruchomości w Polsce przedstawia niezwykle bogatą podaż i tak naprawdę bardzo ciężko jest wyróżnić swoje ogłoszenie bez proponowania niezwykle atrakcyjnej ceny. Zdarza się, że mieszkania czekają na klienta nawet przez kilka lat, ginąc w gąszczu pozostałych ofert. Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy? To proste - niewłaściwe zagospodarowanie przestrzeni sprawia, że wszystkie walory nieruchomości pozostają ukryte przed potencjalnym klientem.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że wartość nieruchomości może zostać znacząco podniesiona a czas potrzebny na znalezienie nabywcy - skrócony do minimum. Wszystko to dzięki usłudze, zwanej home stagingiem.

CZYM JEST HOME STAGING?

Home staging to nic innego jak profesjonalnie przeprowadzona aranżacja wnętrza, wykonywana z myślą o podniesieniu wartości i ułatwieniu sprzedaży mieszkania lub domu na rynku wtórnym. Architekci wnętrz skupiają się na uwydatnieniu wszelkich zalet nieruchomości, które bardzo często są niewidoczne dla potencjalnego kupującego, co jest spowodowane niewłaściwym zagospodarowaniem przestrzeni. Można zatem powiedzieć, że home staging to nic innego, jak kompleksowa zmiana charakteru nieruchomości z trybu "mieszkalnego" na tryb "sprzedażowy".

JAK TO DZIAŁA?

Home staging przewiduje dwa rodzaje usług - konsultację i kompleksowe przygotowanie nieruchomości do sprzedaży ub wynajmu. W pierwszym przypadku architekt wnętrz Łódź dokonuje wstępnych oględzin lokalu, sporządzając listę wskazówek, według których powinien postępować właściciel. Cała czynność trwa nie dłużej niż kilka godzin a jej koszt jest stosunkowo niski. Druga opcja polega natomiast na kompleksowym przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu, czyli na realizacji przemiany mieszkania aż do sfinalizowania transakcji.Bardzo często zdarza się, że jedyne zabiegi, jakie musi wykonać architekt wnętrz/home stager, to usunięcie zbędnych mebli i elementów wyposażenia. W wielu przypadkach ingerencja musi sięgać jednak znacznie głębiej. Nie oznacza to jednak, że sprzedający powinien od nowa wyposażyć mieszkanie, które wkrótce zostanie sprzedane - meble i pozostałe elementy wyposażenia można wypożyczyć, co dodatkowo obniża koszta usługi.

CZY TO SIĘ OPŁACA?

projektowanie wnętrz Łódź

W zdecydowanej większości przypadków nieruchomość, która została poddana metamorfozie, sprzedaje się w ciągu kilku dni od chwili jej zakończenia. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że bardzo dużo mieszkań czeka na nabywcę nawet przez kilka lat, stanowi to niezwykle wysoką wartość dla sprzedającego. Skrócenie czasu potrzebnego na sprzedaż to jeszcze nie wszystko - bardzo często zdarza się, że odświeżona nieruchomość zyskuje na wartości. Dotyczy to zwłaszcza starych i dość mocno zniszczonych mieszkań, które dzięki kilku zabiegom zostają sprzedane po cenie wyższej nawet o 25 proc!

Na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych niemal każda nieruchomość, przed wystawieniem jej na sprzedaż, poddawana jest profesjonalnej aranżacji. Trend ten staje się widoczny również w Polsce a architektura wnętrz zaczyna być traktowana jako rozwiązanie problemu zastoju na rynku nieruchomości.