pinterest mprojekt

Architektura wnętrz Częstochowa

architektura wnętrz Częstochowa

Sztuka kształtowania wnętrz ma swoje praktyczne zastosowanie nie tylko w kwestii aranżacji przestrzeni przeznaczonej do zamieszkania lub pracy. Kompleksowy zakres architektury wnętrz obejmuje także całościowe przygotowanie obiektu pod kątem jego sprzedaży lub wynajmu.

KSZTAŁTOWANIE PRZESTRZENI ŻYCIOWEJ

Zakup mieszkania lub domu to inwestycja na wiele lat lub wręcz na całe życie. W naszych "czterech ścianach" spędzamy na ogół bardzo dużo czasu, warto więc zadbać, aby przestrzeń, która nas otacza, była idealnie dostosowana do naszych potrzeb i wykazywała całkowitą spójność z naszymi oczekiwaniami. Problem w tym, że właściwa aranżacja wnętrz to sztuka, której prawidłowa realizacja wymaga niemałego doświadczenia. To właśnie tutaj zaczyna się rola architekta wnętrz.

Architektura wnętrz Częstochowa to sztuka łączenia pięknych, wyszukanych form z użytecznością i codzienną praktycznością. Nierzadko zdarza się, że te dwie, na pozór całkowicie sprzeczne cechy, powinny znaleźć punkt styczny na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, co dodatkowo utrudnia to (i tak już niełatwe) zadanie. Jak zatem powinno wyglądać idealne wnętrze? Idealnie zaaranżowane pomieszczenie powinno być całkowicie dostosowane do potrzeb i oczekiwań wszystkich osób, które będą je użytkowały. Oczekiwania są tak różne, jak różni są klienci, zatem dla poprawnej aranżacji wnętrz architektura musi być niezwykle elastyczna.

ARANŻACJA POWIERZCHNI BIUROWEJ

projektowanie wnętrz Częstochowa

Biuro to miejsce, w którym większość z nas spędza przynajmniej połowę każdego dnia. Nasza zawodowa przestrzeń powinna być miejscem inspirującym, sprzyjającym kreatywnej pracy i pełniącym funkcję reprezentacyjną. Dlatego właśnie tak bardzo istotna jest jej prawidłowa aranżacja. Wnętrze zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii może w znacznym stopniu uprzyjemnić pracę, poza tym odpowiednio zaaranżowane biuro dodaje prestiżu i świadczy o dobrym smaku. Wszystko to, w znaczącym stopniu, wpływa na pozytywny odbiór ze strony kontrahentów.

PRZYGOTOWANIE NIERUCHOMOŚCI DO SPRZEDAŻY

W sytuacji, gdy sprzedaż nieruchomości na rynku wtórnym wykazuje tendencję spadkową, nic nie powinno być pozostawione przypadkowi. Mieszkania lub domy, które "z marszu" wystawiane są na sprzedaż, zwykle czekają na nabywcę nawet przez kilka lat. Dzięki usłudze home staging, czas niezbędny na sprzedaż nieruchomości może zostać skrócony nawet do kilku dni.Kompleksowe usługi architektury wnętrz obejmują szereg zabiegów, dzięki którym uwydatnione zostaną wszystkie pozytywne cechy pomieszczeń. Home staging przewiduje dwa zakresy działania - konsultację, której celem jest ocena stanu nieruchomości i sporządzenie listy wskazówek, według których powinien postępować jej właściciel, oraz usługę kompleksową, która obejmuje całość procesu przygotowania obiektu do sprzedaży lub wynajmu. Poza usunięciem zbędnych mebli i elementów wyposażenia, zabiegi te mogą obejmować nawet kompleksowy remont mieszkania. Korzyści jakie daje home staging mogą okazać się nieocenione, gdyż poza skróceniem czasu sprzedaży, usługa ta pozwala także na podniesienie wartości mieszkania lub domu.